• Wydawca: Czarna Owca
  • Data wydania: 12.04.2023r.
  • Cykl: powieść niezależna
  • Liczba stron: 461
  • Formaty wydania: książka papierowa, ebook, audiobook
  • Lektor audiobooka:
  • Darmowy fragment do pobrania:
  • „Układ” na LubimyCzytac.pl

„Ponoć, jak mawiał Hitchcock, dobry film powinien zacząć się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie ma nieprzerwanie rosnąć. Skuteczność działania tej zasady także w literaturze odczujecie podczas lektury Układu. Tym razem Piotr Kościelny już od pierwszych stron powieści stawia swojego bohatera w obliczu ekstremalnie trudnych wydarzeń, a następnie daje mu do rozwiązania sprawę pozornie nierozwiązywalną. Bo czy jeden człowiek jest w stanie rozerwać układ polityków, biznesmenów i przestępców?”

Anna Sierant, lubimyczytać.pl

„Pamiętacie kultowe słowa skierowane do komisarza Ryby? Masz być jak bulterier, jak wściekły byk, jak Tommy Lee Jones w Ściganym! Wziął je sobie do serca autor niniejszej książki i postanowił działać poza wszelkimi paragrafami, żeby oddać realizm bezkompromisowej, brutalnej i skorumpowanej części naszej rzeczywistości. Jest w tej książce taki brud, że potrzebny wam będzie prysznic po jej przeczytaniu.”

Marcin Okoniewski, Okoń w sieci

„Mocna, brocząca krwią, momentami wstrząsająca lektura dla fanów kryminalnych zagadek z wątkiem politycznym w tle.”

Anna Ruszczyk, Gazeta Śledcza

UKŁAD

Radosław Grot – były komisarz wrocławskiego wydziału zabójstw, a obecnie prywatny detektyw w szponach alkoholizmu – otrzymuje sprawę, która będzie miała wpływ na jego dalsze życie.

Po pomoc do niego zgłasza się kobieta poszukująca zaginionego brata, dziennikarza śledczego, który w ostatnim czasie natrafił na temat szokujących powiązań lokalnej polityki, biznesu i grup przestępczych.

Grot, nie mając nic do stracenia, podejmuje się ryzykownego zlecenia i zaczyna nierówną, bezkompromisową walkę z miejscowym układem.

Czy detektywowi uda się odnaleźć zaginionego dziennikarza?
Kto pociąga za sznurki?
Kim jest tajemniczy pułkownik SB i jakie związki łączą go z Grotem?

Zamów książkę w najlepszej cenie